7 Nisan 2014 Pazartesi

Çam Terebentini Mucizesi!

CO2 lazer başlıklı yazımın gördüğü ilgi karşısında “güzellik” konularına geri dönmek farz oldu.

Saçlarımın avuç avuç elime gelmeye başlaması da bir işaret sanırım. Siyaseti neden erkeklere bıraktığımızı anlamış bulunuyorum. Saç dökülmesi ile siyaset takıntısı arasındaki bağ da ortaya çıkmış oluyor böylece. Onca kel ve göbekli politikacının mevcudiyeti bir tesadüf değil yani.

Saç dökülmesine dair hepinizin elinde bir takım reçeteler mutlaka vardır. Dönem dönem çeşitli yağları karıştırıp kafasına bulamayan bir kadın yoktur herhalde. Unutulmaması gereken nokta şu ki bu bakımları bir kez yapıp sonsuza dek sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak mümkün değil. Süreklilik istiyor. Sorunlar bumerang gibi geri dönüyor.

Zamanı olmadığından yakınan, saçlarıyla yeterince ilgilenemeyenler için önerim hemen gidip eczaneden bir şişe çam terebentini kapmalarıdır. Şampuanınızın içine karıştıracağınız bir-iki kapak çam terebentini kurtarıcınız olacak emin olun. Saç dökülmesinin en etkili ve kolay tedavisi budur. Pahalı saç bakım ürünlerine ödediğiniz servet için bir miktar içiniz yanacak ama zararın neresinden dönülse kardır. Ne kadar etkili olduğuna inanamayacaksınız.
Şayet saçlarınızda (şu anda bende olduğu gibi) yoğun bir dökülme varsa şampuanınıza katmanın yanı sıra, haftada 1-2 kez saç diplerinize sürerek birkaç saat beklettikten sonra yıkamanız da yerinde olur. Kısa sürede çam terebentini mucizesine tanık olacaksınız. Burada dikkat edilmesi gereken çam terebentinini saf haliyle direkt saça uygulamamanızdır. Mutlaka saf zeytinyağı, badem yağı, susam yağı gibi bir yağ ile karıştırarak sürmeniz gerek. Zira suyun kaldırma kuvvetini keşfeden Arşimet gibi, çığlık çığlığa banyodan fırlamak zorunda kalabilirsiniz. Saç deriniz öyle yanar (tecrübeyle sabittir)!

Çam terebentinini mutlak surette eczaneden alınız. Aktarlarda satılan ürünlerin kalitesi ne yazık ki son zamanlarda çok bozuldu.

Kalitelisini bulabiliyorsanız menekşe yağı da oldukça etkilidir. Çam terebentini kadar olmasa da o da tek başına sürüldüğü takdirde bir miktar yakar, yakmalıdır! Aksi halde içine başka yağlar katılmış ve etkisini yitirmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Hint yağı ve hindistancevizi yağı da saçlarınız için kullanabileceğiniz değerli iksirler. Kaş ve kirpikleriniz için de bu yağları şiddetle tavsiye ediyorum. Düzenli kullanarak çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bunlar dışında mutlaka B ve C vitamini takviyesi almanızı öneririm. Bir aylık bir uygulama sonrası saçlarınız gibi tırnaklarınızın da ne kadar güçlendiğini hayretle göreceksiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder